Kad pirmie pavasara darbi apdarīti un beidzot vasara sagaidīta dārzā sākam parādīties arvien biežāk.

Ko tad šomēnes darīsim – sāksim ar mūsu dārza vizītkarti – mauriņu. Vēl nav par vēlu veikt airrāciju, kas iztīrīs mūsu zālienu no vecām saknēm, sūnām un nezālēm. Tas ļaus mums daudz efektīvāk zālienu nomēslot un piesēt, kur nepieciešams. Zāliens gūs jaunas krāsas un izskatīsies izcili visu sezonu.

Dobes – ir pēdējais laiks domāt par mūsu puķu un košumkrūmu sakopšanu, plānošanu, veidošanu un pārveidošanu. Mēs taču visi vēlamies , lai mūsu dārzs ir mūsu templis, kurā gūstam vajadzīgo enerģiju, smeļamies prieku un emocijas. Sekojam līdzi jaunākajām tendencēm, piedāvātajiem augiem stādu audzētavās un protams arī mūsu velmēm. Lai viss būtu vēl veiksmīgak saplānots – varat talkā arī saukt kādu, kas palīdzēs ar plānošanas darbiem.

Dzīvžogi  – vērojot savu dārzu arī es pamanu, ka manis stādītie dzīvžogi jau krietni paaugušies un drīz jau tiks frizēti. Atceramies visi, ka mūsu dzīvžogs ir jāveido jau no iestādīšanas brīža, lai panāktu dzīvžoga kuplumu un tikai tad audzējam , lai panāktu vēlamo augstumu. Noteikti neaimirstam par papildmēslojumu skujeņiem , lai skujas nebrūnē un skujeņi mums būtu krāšņi visu vasaru. Iesaku mēslojumu – kristalons , kas paredzēts skujeņiem. Var mēslot gan caur lapām, gan lejot.

Mēslošana – ne tikai skujeņi vēlas papildmēslojumu. Ir vēl daudz augi mūsu darzā , kas vēlas , lai tos nedaudz pabaro. Mūsu dārza karalienes rozes – mēslojam ar papildmēslojumu, kur P būs nedaudz vairāk, tas palīdzēs skaistu ziedu izveidei. Arī vīnogas pabarosim, lai veidojas leliski vīnogu ķekari. Un protams padomāsim par arī citiem dārza augiem.

Vasaras puķes – skaistās puķu kompozcijas, lieliskie konteiner augi, krāšās krāsas un burvīgās smaržas aicina mūs doties uz stādu tirgu un iegādāties sev tīkamākās vasaras puķes. Tad atliek vien stādīt, plānot un priecāties par savām puķītēm visu atlikušo sezonu. Burvīgi.