EKO DĀRZS

Ekoloģisks vai dabai draudzīgs. Šos terminus mēs pēdējā laikā izmantojam savās sarunās itin bieži. Bet vai mēs tiešām ikdienā pievēršam tik lielu nozīmi kādā vidē mēs dzīvojam, un vai mēs darām visu iespējamo, lai apkārtējā vide kļūtu ekoloģiska?

Mēs jau varam domāt, ka visa apkārtējā ekosistēma parūpējas par to,lai apkārtēja vide būtu ekoloģiska un tīra, kā nekā par to jau rūpējas bitītes, kukainīši un zemes tārpi  apputeksnējot augus un rokot zemē tuneļus, kas savukārt uzlabo tās struktūru. Tomēr, ne katrs daiļdārzs varētu skaitīties kā eko dārzs, jo mūsdienās nepietiek ar to, ka dārzs ir vizuāli skaists, ja tajā nav padomāts par to, lai viņš būtu arī dabai draudzīgs.

Meklējot veidus, lai mūsu dārzs tāds taptu, bieži atklājās, ka tā būs ilgtermiņa sadarbība ar cilvēku un vidi kurā viņš dzīvo, kas nesīs labumu abām pusēm.

Mēs piedāvājam jūsu dārzu pārveidot par dabai draudzīgu. Ir dažādi veidi kā cilvēku veidots dārzs var kļūt par Eko dārzu:

  1. Izveidojiet savā darzā kompostu, kas ļaus jums veiksmīgi pārstrādāt savus dabīgos atkritumus vērtīgā materiāla zemes pabarošanai.
  2. Izmantojiet dabai draudzīgus organiskos mēslojumus kā nezāļu uzlējumus, mēslus, nopļauto zāli un kompostu.
  3. Dārza laistīšanai cenšaties izmantot uzkrātu lietus ūdeni, tas ne tikai ir vērtīgāks augiem, bet arī ir dabai draudzīgs.
  4. Centieties savā dārzā iekļaut vietējos augus, tie ne tikai labāk augs un pārziemos, bet arī dos barību vietējiem kukaiņiem un prasīs mazāk darba ikdienā.
  5. Lietojiet dabai draudzīgus slimību un kaitēkļu apkarošanas preperātus. Liela daļa pesticīdi nogalina gan sliktos, gan labos kaitēkļus. Šo faktu ir iespējams apiet lietojot konkrētus preperātus, kas paredzēti tieši konkrētam insektam. Lietojiet dabīgus aizsardzības līdzekļus kā baktērijas, kas nonāve sliktās baktērijas jūsu dārzā. ! Vai zinājiet, ka sikspārņi nogalina lielu daudzumu kaitēkļu jūsu dārzā?
  6. Kokiem ir liela loma vides ekosistēmā. Iestādot dārzā koku jūs uzlabojat gaisa kvalitāti, radiet dabīgu vidi citām dzīvajām radībām un iegūstat patvērumu no karstās saules vasarā.
  7. Atbrīvojaties no nezālēm mehāniski vai lietojot dabīgus herbicīdus.

 

Kāpēc izvēlēties Eko dārzu, un ieviest iepriekš minētās lietas tieši jūsu dārzā?

Atbilde ir pavisam vienkārša, ja tas netiks darīts, tad ar laiku mūsu apkārtējā vide nebūs vairs dabai draudzīga, kas savukārt ietekmēs mūsu  un visu mūsu nākamo paaudžu dzīves kvalitāti.